ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ ОНЛАЙН-ДОШКИ MIRO ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 

Досвід дистанційної освіти при пандемії залишив безліч інструментів для здобуття освіти. Для безпосередніх зустрічей із здобувачами можна використовувати ресурси платформ Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Hangouts, Skype; для розміщення завдань, оцінювання знань та тестування – Google Classroom, Edmodo, Moodle і т.ін. У вік цифрових технологій та інновацій можна знайти безліч засобів для навчання онлайн, які допомагають проводити освітній процес онлайн.  Використання наочних засобів робить навчання більш доступним і легким для засвоєння. Це особливо актуально для уроків, що проводяться онлайн, що в свою чергу вимагає суттєвої переробки і зміни традиційних наочних засобів навчання. Вони повинні стати динамічними, інтерактивними та мультимедійними. У зв'язку з цим особливий інтерес викликає комп'ютерна візуалізація навчальної інформації. Уявімо, що ви проводите заняття в Zoom чи записуєте навчальне відео, чому б не скористатися мережевим ресурсом для спільної роботи зі створення й редагування документів і зображень, спілкування в реальному часі – онлайн-дошкою. Однією і найпопулярніших інтерактивних онлайн-дошок в Україні наразі є дошка Miro.

   Miro це безкоштовний і простий в орієнтації центр співпраці, який призначений для підтримки та сприяння ефективній команді робочий. Ця хмарна служба дає змогу всім отримувати доступ і працювати на одній дошці одночасно. Подібно до того, як команда проводить обговорення та збирає свої новітні ідеї в офісі, члени команди можуть відтворити свої звичні спільні сесії за допомогою Miro. Тут можна проводити онлайн-уроки, створювати план роботи або закріплювати завдання, які потрібно виконати. Передбачена можливість запрошувати учасників через посиланням та по електронній пошті [1].

           Інтерфейс дошки хоч і англійською та інтуїтивно зрозумілий. Управляти нею зручно –  пересувати потрібні шаблони та інші елементи мишкою. Дошкою можна користуватися з комп'ютера, та зі смартфона. Перевага Miro в різноманітному інструментарії. Дозволяє створювати нескінченні дошки. На них можна завантажувати документи, таблиці, зображення, малювати схеми і графіки, створювати колажі і багато іншого. Писати пером або вводити текст зі зміною шрифту, розміру, кольору. Можна малювати різні геометричні фігури. І в спливаючому вікні змінювати налаштування товщини ліній (прямі, ламані, дугоподібні, пунктир тощо) та кольору. Можна також зберігати створені дошки як плакати в форматі зображень, файлів pdf, завантажувати як резервні копії, зберігати на GoogleДиск. Також реалізована функція збереження дошки у вигляді презентації. На дошку можна додавати стікери. Важливі ідеї залишаться на полі, користувачі зможуть записувати ідеї або коментарі, а ви – стимулювати спільну роботу і зворотний зв'язок. Дошка проста в управлінні, на ній можна створювати безліч полів, пересувати їх мишею. Є безкоштовна версія та більш розширена – платна.   Кожна дошка дозволяє користувачам включати розумові карти та діаграми, а також величезну різноманітність документів. Як і справжня дошка, ця цифрова дозволяє користувачам додавати липкі нотатки. Якщо члени команди вже мають фізичні наліпки, що містять їх думки та ідеї, вони можуть легко їх сфотографувати, і Міро сканує їх, щоб включити до дошки команди. Дошки Miro дійсно дозволяють членам команди ділитися всім для максимального робочого процесу команди. Користувачі можуть не тільки вкладати та обмінюватися відео, знімками екрана та зображеннями, але вони також можуть додавати в будь-який документ (документи Word, PDF, таблиці тощо), а також Картки Джири. У всьому, що знаходиться в одному місці, члени команди можуть постійно ділитися та мати доступ до всього [2].

          Дошка Miro доступна на декількох платформах, оскільки зараз вjyf працює Androidпристрої iOS, і її можна безкоштовно завантажити на всіх системах Windows та macOS. Деякі користувачі можуть віддавати перевагу версіям додатків, особливо якщо їм подобається працювати з сенсорними екранами. Додаток також підтримує загальне використання стилусів (ручки S, яблучні олівці тощо), але, схоже, на ньому ще немає чудової функції відхилення долоні. З огляду на це, мобільна версія виконує практично все, що пропонує настільна версія. Це також забезпечує додаткову зручність, оскільки це чудово для збереження або додавання нових приміток або елементів на дошки команд, коли ви в дорозі. Коротше кажучи, це швидко і легко, і вона чудово працює у поєднанні з робочим додатком Miro [3].

           Отже, роблячи висновки, можна сказати, що період карантину дав нагоду навчатися проводи процес навчання дистанційно, опановуючи нові методи та засоби. А воєнний стан в Україні, який й досі триває, вчить нас ще більшому – опановувати не тільки Zoom  чи Google Meet, а різноманітні інтерактивні онлайн-дошки. І найпопулярнішою у використанні є  інтерактивна онлайн-дошка  Miro.

 

Список використаних джерел:

1.    https://osvitanova.com.ua/posts/4181?fbclid=IwAR2RlWr4W9Mhh3iKjffuWOYEPmxDV6J7tBCGh9uErr8ve4jCRnfjbQJTbN

2.    https://techacute.com/miro-the-digital-whiteboard/

3.    https://www.mindonmap.com/uk/blog/miro-review/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар